radca-prawny-grudziadz

Nasi Klienci, którzy zdecydowali się na współpracę z Kancelarią Radców Prawnych Marcin Chowaniec, zawsze otrzymują nasze zaangażowanie w przedstawioną sprawę, a tym samym szybką i skuteczną pomoc prawną. Mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu różnorodnych spraw osób fizycznych oraz biznesów. Jeśli potrzebują Państwo pomocy radcy prawnego w Grudziądzu, oferujemy indywidualne podejście do każdej sprawy, której się podejmiemy.

Co oferuje nasza kancelaria prawna Grudziądz?

Kancelaria Radców Prawnych Marcin Chowaniec oferuje świadczenie usług prawnych z zakresu wszystkich dziedzin prawa. Nasz zespół składa się ze specjalistów, których wnikliwa wiedza i doświadczenie z różnych dziedzin prawa pozwala nam na efektywną pomoc w różnorodnych postępowaniach prawnych. Niezależnie od sprawy, z którą się Państwo zmagają, znajdziecie u nas od tego specjalistę.

Naszym priorytetem jest zapewnienie Klientom bezpieczeństwa prawnego, a robimy to poprzez zabezpieczenie interesów zarówno w ramach bieżącej obsługi gospodarczej, jak i w różnego rodzaju postępowaniach sądowych i administracyjnych. Podchodzimy indywidualnie i kompleksowo do każdej sprawy oraz doradzamy na wszystkich etapach procesu transakcyjnego.

Bez względu na rodzaj sprawy, z jaką się Państwo zmagają, możecie nam w pełni powierzyć swoje zaufanie. Kluczowym elementem naszych działań jest nasze indywidualne podejście do Klienta. Rozmowy z naszymi radcami prawnymi mogą odbywać się osobiście, telefonicznie, online bądź za pośrednictwem maili. W trakcie konsultacji zawsze zachęcamy do szczerego omówienia swoich problemów i obaw. Pomoże nam to w dopasowaniu pomocy prawnej do Państwa indywidualnych potrzeb.

Skorzystanie z pomocy radcy prawnego gwarantuje nie tylko profesjonalne wsparcie w różnych kwestiach prawnych, ale również zapewnia liczne korzyści w trakcie rozwiązywania sporów. Należy pamiętać, że rady prawni są specjalistami w danej dziedzinie i prawa, mają szeroką wiedzę i doświadczenie, dzięki czemu są w stanie pomóc w różnych sytuacjach prawnych. Zawsze udzielą profesjonalnej pomocy i będą najlepiej reprezentować Państwa interesy w ramach obowiązującego prawa.

Doradztwo prawne Grudziądz dla osób fizycznych

Losowe wydarzenia w życiu mogą wymagać posiadania specjalistycznej wiedzy z zakresu prawa. W takiej sytuacji najlepiej jest skorzystać z usług doradztwa eksperta z danej dziedziny (np. doradztwo prawne Grudziądz). Oferujemy kompleksową pomoc prawną na najwyższym poziomie, która obejmuje przygotowanie pism procesowych oraz reprezentację naszego Klienta przed sądem.

Wieloletnie doświadczenie mówi nam, że nie każdy problem prawny można rozwiązać samodzielnie, ponieważ może być zbyt złożony – zwłaszcza bez specjalistycznej wiedzy na temat przepisów prawnych czy procedur postępowania. Nasi prawnicy specjalizują się w prawie cywilnym, pracy, a także rodzinnym, dzięki czemu codziennie jesteśmy w stanie pomagać osobom, które zwracają się do nas o pilną pomoc.

oferta-uslug-prawniczych-dla-klienta-indywidualnego-radca-prawny-grudziadz

Oferta usług prawniczych dla klienta indywidualnego

Zakres oferowanych przez naszych usług prawnych obejmuje:

 • porady prawne – prawnik Grudziądz udziela porad prawnych z zakresu zróżnicowanych dziedzin prawa, takich jak: prawo cywilne, prawo rodzinne, prawo pracy, prawo karne, prawo administracyjne, a także prawo nieruchomości. Klient po skontaktowaniu się z naszym specjalistą otrzyma profesjonalną ocenę sytuacji prawnej, wyjaśnienie swoich praw i obowiązków, ale również otrzyma wskazówki dotyczące kroków postępowania.
 • reprezentacja przed sądem – reprezentowanie osoby fizycznej przed sądem w postępowaniach sądowych również znajduje się w ofercie naszej kancelarii. Może to dotyczyć prowadzenia zarówno spraw cywilnych, karnych, rodzinnych, spadkowych, pracy, windykacyjnych, o odszkodowania, jak i spraw administracyjnych, a także podatkowych. Nasz radca prawny reprezentuje klienta, działa w jego imieniu przed sądem, przygotowuje dokumenty procesowe, prowadzi negocjacje oraz broni interesów klienta w trakcie trwania procesu.
 • sporządzanie umów i dokumentów prawnych – oznacza to pomoc osobie fizycznej w sporządzeniu, analizie i interpretacji różnego rodzaju umów i dokumentów prawnych, takich jak umowy kupna-sprzedaży, umowy najmu, umowy o pracę, umowy o dzieło, umowy spadkowe, umowy przedmałżeńskie i wiele innych. Radca prawny dba o to, aby umowy były zgodne z obowiązującymi przepisami prawa i chroniły interesy klienta.
 • windykacja i egzekucja – reprezentowanie klienta przez radcę obejmują również postępowania windykacyjne, które mają na celu odzyskanie należności. Radca może prowadzić negocjacje z dłużnikami, występować przed komornikiem, a kiedy to będzie niezbędne – inicjować postępowanie egzekucyjne.
 • prawo rodzinne – specjalista od prawa rodzinnego może pomóc osobie fizycznej w takich sprawach, jak rozwód, separacja, podział majątku, ustalenie alimentów, opieka nad dziećmi, adopcja, zmiana nazwiska, ustalenie ojcostwa i wiele innych przypadków, które wiążą się z prawem rodzinnym.
 • doradztwo prawne w zakresie planowania spadkowego – pomoc prawnika obejmuje także doradztwo w zakresie planowania spadkowego, sporządzania testamentów, ustalania dziedziczenia, wykonania woli czy reprezentowania interesów klienta w postępowaniach spadkowych.

Są to tylko niektóre z oferowanych przez nas usług prawniczych. W przypadku, kiedy potrzebujecie Państwo pomocy ze sprawą, której nie ma na powyższej liście, zachęcamy do indywidualnego kontaktu z naszymi specjalistami. Zapewniamy, że dobierzemy odpowiedniego radcę prawnego, który kompleksowo zajmie się Państwa problemem i poprowadzi proces postępowania z korzyścią dla Państwa.

Radca prawny Grudziądz dla firm

Nasi prawnicy specjalizują się również w sprawach biznesowych i podatkowych. Poza udzielaniem porad prawnych zapewniamy także kompleksową obsługę, która obejmuje całkowite poprowadzenie sprawy do jej prawomocnego zakończenia w sądzie.

Współpraca z radcami w naszej kancelarii daje pewność, że Państwa sprawy są w dobrych rękach, dzięki czemu oszczędzacie sobie zmartwień i możecie skupić się na innych aspektach życia. Nasi prawnicy są profesjonalistami i będą działać w Państwa najlepszym interesie, zapewniając reprezentację i skuteczną obronę. Pomogą również w osiągnięciu pożądanych efektów prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Masz firmę za granicą? Dowiedz się więcej na temat prawa międzynarodowego.

oferta-uslug-prawniczych-dla-biznesu-kancelaria-radcow-prawnych-marcin-chowaniec

Oferta usług prawniczych dla biznesu

Radca prawny Grudziądz zapewnia wsparcie dla Państwa biznesu w następujących aspektach:

 • doradztwo podatkowe – pomoc w zakresie doradztwa podatkowego obejmuje wiele obszarów, takich jak planowanie podatkowe, rozliczenia podatkowe oraz optymalizację struktury biznesowej pod kątem podatków. Może być to również analiza skutków podatkowych transakcji, reprezentacja klienta przed organami podatkowymi, a także udzielanie porad w przypadku sporów podatkowych. Doradztwo podatkowe ma za zadanie zminimalizować ryzyko podatkowe Klienta i optymalizację jego sytuacji podatkowej.
 • prawo karne gospodarcze – obejmuje ono zbiór przepisów dotyczących odpowiedzialności karnej za różnego rodzaju przestępstwa gospodarcze, takie jak oszustwa finansowe, przestępstwa związane z podatkami, pranie brudnych pieniędzy, korupcja gospodarcza, nadużycia w zakresie zarządzania spółkami, nieuczciwe praktyki handlowe, fałszerstwa dokumentów, przechwytywanie rynku, naruszenie praw własności intelektualnej i wiele innych. Korzystając z tych usług, chronią Państwo swoją firmę przed przestępstwami gospodarczymi, minimalizują ryzyko i zapewniają zgodność z obowiązującymi przepisami prawa gospodarczego.
 • prawo gospodarcze i compliance – usługi radcy prawnego specjalizującego się w dziedzinie prawa gospodarczego i compliance mają pomóc firmom w skuteczny sposób zarządzać ryzykiem związanym z przepisami prawa gospodarczego oraz minimalizacji ryzyka. Owe usługi obejmują szeroki zakres działalności, takie jak poradnictwo prawne, tworzenie programów compliance, audyty compliance, reprezentację przed organami regulacyjnymi lub doradztwo w zakresie transakcji gospodarczych.
 • innowacje – nasz prawnik zajmujący się innowacjami pomaga spółkom w rozwoju i ochronie oraz komercjalizacji nowoczesnych rozwiązań. Głównymi czynnościami w procesie innowacji są: prowadzenie bieżącej obsługi biznesu w kwestii prawnej, tworzenie umów, audyty prawne, zapewnienie bezpieczeństwa działań, wyszukiwanie dofinansowań, ochrona własności intelektualnej, regulacje i inwestycje.
 • mediacje – mediacje biznesowe, które prowadzone są przez radcę prawnego to proces pozasądowego rozwiązywanie sporów pomiędzy firmami lub innymi podmiotami gospodarczymi. Mediator jest neutralnym i niezależnym pośrednikiem. Mediacje mają za zadanie osiągnięcie porozumienia pomiędzy wszystkimi stronami konfliktu, a następuje to poprzez negocjacje i współpracę między sobą.
 • windykacja i upadłość konsumencka – usługi radcy prawnego w sprawach dotyczących windykacji i upadłości konsumenckiej mają na celu pomóc działalnościom gospodarczym w radzeniu sobie z problemami natury finansowej, takich jak długi i w sytuacji, kiedy nie są w stanie spłacać swoich zobowiązań. Głównymi aspektami usług radcy prawnego w tej dziedzinie są: windykacja, analiza sytuacji egzekucji komorniczej, upadłość konsumencka, negocjacje z wierzycielami, ochrona praw Klienta oraz doradztwo prawne.

Decyzja o skorzystaniu z pomocy radcy prawnego jest decyzją o Państwa bezpieczeństwie i pewności, że Wasze interesy chroni specjalista wykwalifikowany w dziedzinie prawa. W naszej kancelarii prawnej prowadzenie każdej sprawy jest równoznaczne z zaangażowaniem i troską o potrzeby naszych Klientów. Bez względu na rodzaj Państwa sprawy, możecie ufać naszego doświadczeniu i profesjonalizmie. Naszym celem jest zapewnienie kompleksowej i skutecznej usługi, a priorytetem – Państwa bezpieczeństwo.

Doradztwo prawne Grudziądz online

Na pytanie, czy prowadzimy doradztwo prawne Grudziądz online, nasza odpowiedź brzmi: oczywiście.

Jesteśmy świadomi, że nie każdy Klient jest w stanie spotkać się z nami osobiście z różnych powodów – czasem jest to stan fizyczny, innym razem zbyt napięty grafik. My to rozumiemy, dlatego chcemy zrobić wszystko, by każda osoba potrzebująca pomocy prawnej mogła ją otrzymać. Z tego właśnie powodu postanowiliśmy wprowadzić konsultacje prawne online. Wiemy, jak duże jest to ułatwienie i wygoda dla naszych Klientów.

Konsultacje prawne prowadzone online dotyczą nie tylko nowych Klientów. Są mile widziane również przez Klientów, z którymi już współpracujemy, jednak losowe zdarzenie nie pozwoliło na spotkanie w naszym biurze.

Umówienie się na konsultacje online jest bardzo proste – wystarczy, że wejdziecie Państwo w zakładkę konsultację online znajdującą się w prawym górnym rogu naszej strony głównej. Umówienie się na spotkanie w dogodnym terminie jest dostępne 7 dni w  tygodniu przez 24 godziny na dobę. Jeśli potrzebują Państwo szybkiej konsultacji prawnej, zachęcamy do skorzystania z naszego kalendarza konsultacji online.

Radca prawny Grudziądz – formy współpracy

Oferujemy indywidualne podejście do Klienta, co skutkuje tym, że formy współpracy będą różnić się w zależności od indywidualnych preferencji prawnika i charakteru konkretnej sprawy. Dlatego właśnie przed rozpoczęciem współpracy z radcą prawnym zalecamy omówienie i uzgodnienie warunków i formy rozliczenia, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień w przyszłości.

Czasem podstawą rozliczenia jest stawka godzinowa. Oznacza to, że radca prawny określa swoją stawkę za godzinę pracy, a Klient otrzymuje rozliczenie za ilość przepracowanych godzin. Taką formę rozliczenia stosuje się w przypadkach, kiedy sprawa jest bardziej skomplikowana i trudno jest oszacować całkowitą ilość pracy.

Inną metodą rozliczenia jest ryczałt, czyli umowa stałej obsługi prawnej. Polega to na tym, że Klient płaci miesięczną opłatę za ustaloną liczbę godzin, a w zamian otrzymuje stały dostęp do porad prawnych i konsultacji.

W przypadku spraw związanych np. z windykacją należności, radcy prawni mogą podpisać umowę o prowizję – ich wynagrodzenie będzie uzależnione od osiągnięcia konkretnych efektów, takich jak odzyskanie odszkodowania.

W ramach współpracy prawnej może być także zawarta umowa o dzieło. Określony jest w niej zakres świadczonych usług oraz wynagrodzenie. Taką formę stosuje się przy jednorazowych projektach prawnych.