Nasza kancelaria radców prawnych działa w Inowrocławiu i na terenie całej Polski. Dysponujemy zespołem doświadczonych prawników zajmujących się prowadzeniem postępowań w sprawach cywilnych, administracyjnych, gospodarczych, rodzinnych, podatkowych, kryminalnych, ale również związanych z prawem pracy. Podczas prowadzenia poszczególnych spraw kładziemy duży nacisk na indywidualne podejście do każdej sytuacji, w jakiej znajdują się nasi Klienci. Poniżej przedstawiamy pełen zakres kompetencji naszych specjalistów.

Doradztwo prawne Inowrocław

Kancelaria Radców Prawnych Marcin Chowaniec oferuje różnorodne usługi doradcze i pomoc prawną w zakresie polskiego prawa. Doradztwo prawne Inowrocław świadczone przez kancelarie radców prawnych obejmuje wiele obszarów prawa i dziedzin, w tym:

 • prawo cywilne – obejmujące kwestie związane z umowami, własnością, zobowiązaniami, spadkami, rozwodami i innymi aspektami życia prywatnego naszych klientów.
 • prawo handlowe i gospodarcze – dotyczące zagadnień związanych z prowadzeniem biznesu, prawem spółek, umowami handlowymi, konkurencją, własnością intelektualną itp.
 • prawo pracy – radca prawny Inowrocław zapewnia doradztwo dotyczące relacji pracodawca-pracownik, umów o pracę, zatrudniania, zwalniania, mobbingu i sporów pracowniczych.
 • prawo karne – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach karnych, zarówno jako oskarżyciele, jak i obrońcy.
 • prawo administracyjne – nasze doradztwo prawne Inowrocław dotyczy również kwestii związanych z działalnością administracji publicznej, regulacjami, zezwoleniami, itp.
 • prawo podatkowe – zapewniamy wsparcie w kwestiach podatkowych, rozliczeniach podatkowych, optymalizacji podatkowej itp.
 • prawo rodzinne – nasze kancelaria prawna oferuje pomoc w sprawach związanych z rozwodami, separacją, opieką nad dziećmi, alimentami itp.
 • prawo nieruchomości – obejmujące doradztwo dotyczące transakcji nieruchomościowych, sporów dotyczących własności, umów najmu itp.
 • prawo międzynarodowe – świadczymy również usługi z zakresu regulacji międzynarodowych, umów międzynarodowych, handlu międzynarodowego itp.
 • prawo bankowe i finansowe – dotyczące kwestii związanych z sektorem finansowym, umowami kredytowymi, restrukturyzacją długów itp.

To tylko kilka przykładowych obszarów, w których nasza kancelaria radców prawnych może zagwarantować Państwu rzeczowe doradztwo prawne. Ważne jest, aby znaleźć eksperta, który specjalizuje się w danym obszarze prawa w najbardziej istotnych dla Państwa potrzebach i problemach prawnych. Z naszej strony możemy zaznaczyć, że mamy w swoim zespole prawników od każdego z nich. Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią.

Prawnik Inowrocław – oferowane usługi

Prawnicy działający na rzecz naszej kancelarii oferują szeroki zakres usług prawnych, które obejmują doradztwo, reprezentację, rozwiązywanie sporów oraz udzielanie pomocy prawnej w różnych dziedzinach prawa. Poniżej przedstawiam niektóre z najczęściej świadczonych usług przez naszych prawników:

 • Doradztwo prawne: nasi prawnicy udzielają porad prawnych, wyjaśniając przy tym obowiązujące przepisy polskiego prawa, analizują również sytuacje klienta i pomagają znaleźć najlepsze rozwiązania w kontekście prawnym.
 • Reprezentacja sądowa: prawnik Inowrocław reprezentuje klientów przed sądami i organami administracji w celu obrony ich praw i interesów. Może pełnić rolę obrońcy, powoda lub pełnomocnika w różnych postępowaniach sądowych.
 • Pisemne opinie prawne: nasi specjaliści przygotowują również pisemne opinie prawne na temat konkretnych kwestii prawnych, które pomagają klientom zrozumieć swoje prawa i obowiązki.
 • Tworzenie dokumentów prawnych: Kancelaria Radców Prawnych Marcin Chowaniec przygotowuje różnego rodzaju dokumenty prawne, takie jak umowy, akty notarialne, pełnomocnictwa, testamenty itp.
 • Negocjacje i mediacje: prawnik Inowrocław prowadzi także negocjacje w imieniu klientów w celu osiągnięcia porozumienia lub rozwiązania sporów pozasądowych.

Kancelaria prawna Inowrocław – dziedziny prawa

Kancelaria Radców Prawnych Marcin Chowaniec działa również na terenie Inowrocławia i zajmuje się różnymi dziedzinami prawa, a wszystko za sprawą współpracy z grupą radców prawnych, którzy specjalizują się w poszczególnych obszarach prawa, aby zapewnić Państwu kompleksową obsługę i doradztwo prawne. Poniżej przedstawiamy kilka głównych dziedzin prawa, które najczęściej są objęte działalnością naszej Kancelarii Prawnej Inowrocław.

Prawo cywilne: Obejmuje umowy, własność, zobowiązania, spadki, rozwody, odpowiedzialność deliktowa i inne kwestie związane z relacjami między osobami prywatnymi.

Prawo handlowe i gospodarcze: Dotyczy kwestii związanych z prowadzeniem biznesu, prawa spółek, umów handlowych, konkurencji, własności intelektualnej itp.

Prawo pracy: Kancelaria prawna Inowrocław zajmuje się sprawami związanymi z relacjami pracodawca-pracownik, umowami o pracę, zatrudnianiem, zwalnianiem, mobbingiem, sporami pracowniczymi itp.

Prawo administracyjne: Oferujemy wsparcie w kwestiach związanych z działalnością administracji publicznej, regulacjami, zezwoleniami, itp.

Prawo podatkowe: Zapewniamy doradztwo w sprawach podatkowych, rozliczeniach podatkowych, optymalizacji podatkowej itp.

Prawo karne: Zajmujemy się reprezentacją klientów w sprawach karnych, zarówno jako oskarżyciele, jak i obrońcy.

Prawo rodzinne: Specjalizujemy się w sprawach związanych z rozwodami, separacją, opieką nad dziećmi, alimentami itp.

Prawo nieruchomości: Oferujemy wsparcie w kwestiach transakcji nieruchomościowych, sporów dotyczących własności, umów najmu itp.

Prawo międzynarodowe: Świadczymy usługi z zakresu regulacji międzynarodowych, umów międzynarodowych, handlu międzynarodowego itp.

Prawo bankowe i finansowe: Zajmujemy się kwestiami związanymi z sektorem finansowym, umowami kredytowymi, restrukturyzacją długów itp.

Warto pamiętać, że radca prawny Inowrocław może specjalizować się w różnych dziedzinach prawa, dlatego warto znaleźć osobę, która posiada doświadczenie i ekspertyzę w obszarach, które są najbardziej istotne dla Państwa problemów prawnych. Gwarantujemy, że w naszym zespole znajdziecie Państwo takiego specjalistę.

Radca prawny Inowrocław online?

W naszej kancelarii prawnej macie Państwo możliwość skorzystania z usług naszych specjalistów również za pośrednictwem konsultacji online. Wielu zgłaszających się do nas klientów chwali sobie tę metodę i poleca ją również innym osobom. Nie da się ukryć, że szybkie porady prawne online zyskują coraz większe grono zwolenników, a wszystko za sprawą płynących korzyści dla klientów.

W pierwszej kolejności warto podkreślić wygodę i dostępność konsultacji online, które umożliwiają naszym klientom uzyskanie porady prawnej w wygodny sposób, bez konieczności wychodzenia z domu lub biura firmy. Dzięki temu możemy zagwarantować oszczędność czasu i środków potrzebnych na podróż do siedziby kancelarii.

Naszym celem jest jak najlepsza obsługa naszych klientów, dlatego stawiamy na zasięg globalny. Możliwość konsultacji online pozwala na łatwe skorzystanie z usług radcy prawnego Inowrocław osobom, które mogą być po drugiej stronie miasta, kraju lub nawet na innym kontynencie. To szczególnie przydatne, gdy klient potrzebuje specjalisty w określonej dziedzinie, a nie ma możliwości stawienia się na konsultacji osobiście.

Kolejnym plusem jest elastyczność terminów, które są szczególnie przydatne dla klientów o napiętym harmonogramie pracy lub mieszkających w innym państwie lub nawet w innej strefie czasowej.

Warto podkreślić, że konsultacje prawne online mogą również zapewniać osobom decydującym się na nie w pewnym sensie dyskrecję i anonimowość. W ten sposób mogą uzyskać poradę bez konieczności wychodzenia z domu i nie muszą martwić się o spotkanie w tradycyjnej kancelarii.

Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie sprawy prawne nadają się do rozwiązania online, zwłaszcza te o skomplikowanym charakterze, które wymagają reprezentacji sądowej. Dla niektórych klientów konsultacje online mogą być doskonałą opcją, podczas gdy dla innych zalecane może być tradycyjne podejście do sprawy. Ostateczny wybór metody zależeć będzie od charakteru sprawy, preferencji klienta i oczywiście specyfiki danej sytuacji, a w określeniu jej pomoże radca prawny Inowrocław. Jednak odbycie pierwszej konsultacji prawnej w Kancelarii Radców Prawnych Marcin Chowaniec może zostać przeprowadzone online.